החזרי מס בקורונה- האפשרות לקבל סיוע ממס הכנסה בזמן משבר התחלואה העולמי

 

נגיף הקורונה הפציע לחיינו בדצמבר 2019, אי שם בסין הרחוקה והפף לאורח קבע בכל מדינה בעולם. עקב המצב החדש שאף אחד לא יכול היה לצפות, השתרשו בהתאם גם תהליכים שנועדו לעזור לשכירים ולעצמאים לצלוח את משבר התחלואה העולמי מנטלית, נפשית וכמובן, כלכלית.

הסגר הממושך וההשבתה שנכפו על המשק עקב המצב החדש והתפשטות נגיף הקורונה, יצר משמעויות כלכליות כבדות משקל באשר לתושבי המדינה על כל הסוגים, המינים ומשלח ידיהם. עקב חשש מקריסה מאסיבית של מערכת הבריאות, החליטה מדינת ישראל על הצעד הדרוש הזה, ההשלכות כמובן היו בהתאם, והנזק שהשתכלל היה עצום.

בתי עסק רבים נאלצו לסגור שעריהם לתקופה ממושכת, שכירים רבים מצאו את עצמם עובדים הרבה פחות, בחופשה ללא תשלום או מפוטרים. ואחד הכלים המשמעותיים הוא החזרי מס מיוחד לתקופת הקורונה, שנת 2020.

הזכאים להחזרי מס בתקופת הקורונה

הזכאים העיקריים להחזרי מס בקורונה יהיו אלו שהכנסתם נפגעה פורטל מיסים. ככל הנראה, מדובר ברובם ככולם של תושבי המדינה. גובה ההחזר אשר מגיע וישתלם עבור הזכאים יכול לנוע בין מאות שקלים לעד אלפי שקלים. הכל בהתאם לגובה ההכנסה המשוער מראש, לבין זה שאירע בפועל, וזאת בכפוף למשך הזמן בו ההכנסה נפגעה.

בסוף כל שנה, רשות המיסים מבצעת חישוב לגבי המס שצריך להשתלם ע"י מאן דהוא. כמובן שעקב משבר התחלואה הגדול, נגיף הקורונה, נוצרה הפחתה משמעותית בכמות העבודה. בהתאמה, גם המס שאמור להשתלם בסוף השנה אמור להיות נמוך יותר משמעותית.

בין הזכאים כאמור, שכירים שהוצאו לחל"ת או פוטרו מעבודתם. הזכאות איננה קשורה לקבלת דמי אבטלה, וגם מי שהשתלמו לו דמי אבטלה יכול ויהא זכאי לקבלת החזרי מס בקורונה. הזכאות נובעת מאי-רציפות עבודה ופערים משמעותיים בשכר בתנודות בין חודשי השנה.

עקב המשבר הכלכלי הגדול שנוצר בעקבות נגיף הקורונה, מעבר לשיתוק כללי של המשק ופאניקה, נוצר לחץ רב על משרדי האוצר והרשויות. כתוצאה מכך, נקבע כי החזרי מס בעקבות הקורונה יוכלו להשתלם באמצעות בקשות פחותות פרוצדורה, באופן מהיר יותר, ובקלות יתרה. וכך, לאפשר לתושבים להחזיר חמצן באופן מחודש אל הריאות, להסדיר נשימה ואט אט לחזור אל החיים.

כיצד ניתן להגיש את הבקשה לקבלת החזרי מס בקורונה?

כמו בבקשת החזר מס רגילה, גם באשר לבקשת החזרי מס בקורונה יש להגיש בקשה לרשות המיסים. כך, תבצע הרשות את החישוב מחדש, ובאם ישנם כספים עודפים שנגבו, הם מוכנסים לחשבון הזכאים באופן אוטומטי.

על מנת לקבל את החזר המס יש להגיש את הבקשה לקבלת החזר המס בלשכת רשות המיסים. לבקשה יש לצרף צילום של המחאה או לחילופין אסמכתה בנקאית אותנטית אחרת לאימות פרטי חשבון הבנק של המגיש. כך, יכולה רשות המיסים לדעת לאן להחזיר את הכספים, ואין צורך בכל עיכוב נוסף.

התפרצות נגיף הקורונה אמנם גרמה לטלטלה ולשינוי בחיינו כמו שלא הכרנו אותם מעולם, אך לצד זאת התפתחה מגמה של רצון לסייע ולכוון להתפתחות מאסיבית להשתקמות, שבתקווה תשפיע גם על המאזן הכלכלי האישי של כולנו, ותחזיר אותנו אל דרך הישר.

 

 

 

 

פריקת כתף

ספורט אתגרי שיעלו לך את הדופק

עם השנים, יותר ויותר ישראלים בוחרים לבצע פעילות של ספורט אתגרי, בין אם זה בישראל ובין אם זה במקומות אחרים בעולם. החשיפה לפעילויות ספורט אתגרי עולה, ההיצע גדל והאפשרויות הופכות להיות יותר ויותר זמינות ומעניינות. לכן זה לא מפתיע שאנשים רבים בוחרים לבצע פעילויות כאלו. 

רפואת שיניים בישראל: התקדמות ואתגרים

ניווט בנוף המורכב של מערכת רפואת השיניים בישראל חושף מודל שירותי בריאות המשלב באופן מורכב פיקוח ממשלתי עם יוזמה פרטית על מנת להציע שירותי שיניים מקיפים. המערכת, הידועה באימוץ טכנולוגי מתקדם וצוותים מקצועיים מיומנים, מספקת מגוון רחב של טיפולי שיניים המכוסים בסל הבריאות הממלכתי.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

חרדה

מתמודדים עם חרדה: טיפים מעשיים להקלה על התסמינים

חרדה – רק קריאת המילה יכולה לעורר את הרפרוף המוכר של הלב או לחץ בחזה. זהו בן לוויה שרבים מאיתנו היו רוצים שנוכל לבטל אותו, ובכל זאת הוא נמשך, שזור במרקם חיי היומיום שלנו. בין אם זו האחיזה המתהדקת כשאתם גוללים במיילים שלכם, חוסר המנוחה שמטיל עליכם צל במהלך היום, או השינה שחומקת מכם בלילה, לחרדה יש דרך לגרום לנוכחותה להיות מורגשת. בתוך מערבולת הדאגות הזו, דמיינו שאתם מוצאים נווה מדבר של רוגע, ערכת כלים המותאמת להרגעת מחשבותיכם המתרוצצות. בעולם שלעתים קרובות מרגיש כאילו הוא מסתובב מהר מדי, גילוי צעדים מעשיים ומעשיים למיתון החרדה דומה למציאת מצפן בסערה. זה ללמוד לנווט דרך המערבולת בחן וחוסן.

הסכם גירושין

החשיבות של הסכם גירושין: מה שאתה צריך לדעת

כאשר עוברים גירושין, הסכם גירושין הוא מסמך משפטי מחייב המתווה את תנאי הפירוד. הסכם זה מכסה היבטים חשובים כגון משמורת ילדים, חלוקת נכסים ומזונות בני זוג. חיוני לקיים הסכם גירושין כדי להבטיח ששני הצדדים ברורים לגבי זכויותיהם וחובותיהם.

המדריך המלא לצנרת תעשייתית: הבנת סוגים ושימושים לבחירה נבונה

צנרת תעשייתית ממלאת תפקיד מכריע בתעשיות רבות, ומספקת דרך אמינה ויעילה להובלת נוזלים, גזים ואפילו מוצקים. הבנת הסוגים השונים של הצנרת התעשייתית והשימושים הספציפיים שלהם חיונית לקבלת החלטות מושכלות בכל הנוגע לבחירת מערכת הצנרת המתאימה לצרכים שלך. במדריך מקיף זה, נחקור את הסוגים השונים של צנרת תעשייתית ונעמיק ביישומים שלהם, ונעזור לך לבחור נבון עבור הדרישות הספציפיות שלך.