איתור נזילות

 

אין דבר לא נעים יותר מאשר לגלות נזילה בביתנו. נזילה עלולה לגרום לעלויות כספיות לא רצויות ובעיקר לעגמת נפש ואי נוחות, המתבטאות הן מבחינת הטרחה הפיזית  והן מבחינת הטרחה הנפשית ותחושת חוסר האונים. לעיתים, רק טפטוף קטן יכול להתגבר ולגדול לגדי שלולית גדולה שתהווה נזילה משמעותית ובעיה משמעותית. החדשות הטובות הן שברגע שמאתרים את מקור הבעיה, בעדיפות לכמה שיותר מוקדם, ניתן לטפל בו בקלות ומן השורש.

נכון כי לא תמיד ברור לנו מהיכן הבעיה מגיעה, ולרוב נצטרך להיעזר באיש מקצוע. אך כיום, ישנן מגוות שיטות בעזרתן ניתן לבצע איתור נזילות מהיר בעצמינו, ולחסוך את העלויות המשמעותיות שבהזמנת איש מקצוע לשם איתור הבעיה. השיטות כיום הן מתקדמות מאד ועוזרות לנו להבין את מקור הבעיה מבעוד מועד. כך שטרם שבירת או צביעת קירות או רצפות, נוכל למנוע את התקלה משורשה טרם התפשוטתה.

הנזקים העלולים להיגרם מנזילה בדירה מתבטאים גם בסממנים חיצוניים וגם פנימיים. הסממנים החיצוניים הם למשל טיפטוף, רטיבות, עובש, קילופים, ירקת, ,שינוי צבע ועוד שאר תופעות לא נעימות. הנזקים הפנימיים הם פגיעה פנימית בקירות או ברצפות וביסודות הבית ככלל, וכמובן חשבון מים מנופח מהרגיל.

גורמי הארי לנזילה

שני הגורמים העיקריים לנזילה בדירה הם בעיית איטום ונזילה מהצנרת. בעיית איטום משמעותה שיש כשל כלשהו באיטום הקירות בבית, ישנו פגם או בלאי אשר גורם לטפטוף או לנזילה לחלחל ויש לבצע איטום מחדש או לתקנו.

מבחינת נזילה מהצנרת פנו לחברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 וקבלו הצעת מחיר עוד היום , אשר רובה מצוי מתחת לרצפות או מאחורי הקירות, איננו רואים אותה ולכן לא יכולים לדעת מה מצבה. הצנרת מתחת לפני השטח עלולה להיפגם, לצבור חלודה, להיסדק ולהיתבלות. ישנם אי אילו גורמים אשר יכולים לגרום לכך כמו למשל עבודת ריצוף לא יסודית או בעיה בדוד החימום.

צילום קווי ביוב ע"י איש מקצוע או באופן עצמאי

כאמור, איתור נזילות או צילום קווי ביוב על ידי מומחים ניתן לביצוע ע"י איש מקצוע כמו אינסטלטור או מומחה בתחום או גם בקלות יתרה באופן עצמאי. אנשי מקצוע אלו לרוב יגבו מחיר נפרד עבור האיתור ועבור התיקון, ולכן ההמלצה טרם הזמנת איש מקצוע היא לנסות ולתאר באופן עצמאי. באמצעות מספר בדיקות פשוטות תוכלו לבצע את הבדיקה לבדכם, וכך גם לחסוך משאבים יקרים כמו זמן וכסף.

דרך אחת היא בדיקת לחץ ומונה המים. באם אנו חושדים כי ישנה נזילה מדוד המים החמים וראינו סימני רטיבות, נוכל לסגור את כל הברזים בבית למשך הלילה, ולבדוק למחרת בבוקר האם מונה המים הראה תזוזה. באם הראה- ככל הנראה שישנה נזילה. באם לא הראה- קיים סיכוי לבעיית איטום.

דרך נוספת היא לבדוק את גג הבית ואת דוד המים. באם הרטיבות נגרמת מנזילה מהדוד, מדובר בבעיה בו. ושלישית, בדיקת נזילה מן הניאגרה אל האסלה. נסגור את הניאגרה, ונבדוק האם שעון המים חדל מלהסתובב. באם חדל- ישנה בעיה ונצטרך לקרוא לאינסטלטור לתיקון.

כאמור, בעיות אינסטלציה ונזילה אינן נעימות, ולרוב דורשות התערבותו של איש מקצוע. אך טרם נפנה לאחד שכזה, רצוי ודרוש שנדע עזרה ראשונה לנזילה מהי.

למה דווקא משתלת לקט?

משתלת לקט היא משתלה אורגנית הממוקמת ביישוב יעד ומתמחה בשתילי ירקות אורגניים ומערכות הידרופוניות.  בלקט תוכלו למצוא תוצרת בפיקוח אורגני של ICQ, שתילים טריים ומגוון

בטיחות באתר בנייה: מהם כללי הבטיחות?

אתרי בנייה יכולים להיות מקומות מסוכנים אם לא ננקטים אמצעי הזהירות המתאימים. בפוסט זה בבלוג, נדון בכמה מכללי הבטיחות החשובים ביותר שיש להקפיד עליהם על

תפקידו של קבלן שיפוץ מבנים

קבלני שיפוץ מבנים הם סוג של קבלן המתמחה בשיפוץ מבנים. בדרך כלל הם עובדים עבור יזמים, בעלי נכסים וחברות בנייה אחרות. ענף הבנייה פורח, ויותר

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

לחיות רחוק מהרעש

נמאס לכם לחיות בהמולה של העיר? חשוב שתדעו כי יש אפשרות לבחור חיים קצת שונים. לחיות רחוק מהרעש זה לא בהכרח אומר שאתם צריכים לוותר