איתור נזילות

 

אין דבר לא נעים יותר מאשר לגלות נזילה בביתנו. נזילה עלולה לגרום לעלויות כספיות לא רצויות ובעיקר לעגמת נפש ואי נוחות, המתבטאות הן מבחינת הטרחה הפיזית  והן מבחינת הטרחה הנפשית ותחושת חוסר האונים. לעיתים, רק טפטוף קטן יכול להתגבר ולגדול לגדי שלולית גדולה שתהווה נזילה משמעותית ובעיה משמעותית. החדשות הטובות הן שברגע שמאתרים את מקור הבעיה, בעדיפות לכמה שיותר מוקדם, ניתן לטפל בו בקלות ומן השורש.

נכון כי לא תמיד ברור לנו מהיכן הבעיה מגיעה, ולרוב נצטרך להיעזר באיש מקצוע. אך כיום, ישנן מגוות שיטות בעזרתן ניתן לבצע איתור נזילות מהיר בעצמינו, ולחסוך את העלויות המשמעותיות שבהזמנת איש מקצוע לשם איתור הבעיה. השיטות כיום הן מתקדמות מאד ועוזרות לנו להבין את מקור הבעיה מבעוד מועד. כך שטרם שבירת או צביעת קירות או רצפות, נוכל למנוע את התקלה משורשה טרם התפשוטתה.

הנזקים העלולים להיגרם מנזילה בדירה מתבטאים גם בסממנים חיצוניים וגם פנימיים. הסממנים החיצוניים הם למשל טיפטוף, רטיבות, עובש, קילופים, ירקת, ,שינוי צבע ועוד שאר תופעות לא נעימות. הנזקים הפנימיים הם פגיעה פנימית בקירות או ברצפות וביסודות הבית ככלל, וכמובן חשבון מים מנופח מהרגיל.

גורמי הארי לנזילה

שני הגורמים העיקריים לנזילה בדירה הם בעיית איטום ונזילה מהצנרת. בעיית איטום משמעותה שיש כשל כלשהו באיטום הקירות בבית, ישנו פגם או בלאי אשר גורם לטפטוף או לנזילה לחלחל ויש לבצע איטום מחדש או לתקנו.

מבחינת נזילה מהצנרת פנו לחברת אינסטלטורים מומלצים 24/7 וקבלו הצעת מחיר עוד היום , אשר רובה מצוי מתחת לרצפות או מאחורי הקירות, איננו רואים אותה ולכן לא יכולים לדעת מה מצבה. הצנרת מתחת לפני השטח עלולה להיפגם, לצבור חלודה, להיסדק ולהיתבלות. ישנם אי אילו גורמים אשר יכולים לגרום לכך כמו למשל עבודת ריצוף לא יסודית או בעיה בדוד החימום.

צילום קווי ביוב ע"י איש מקצוע או באופן עצמאי

כאמור, איתור נזילות או צילום קווי ביוב על ידי מומחים ניתן לביצוע ע"י איש מקצוע כמו אינסטלטור או מומחה בתחום או גם בקלות יתרה באופן עצמאי. אנשי מקצוע אלו לרוב יגבו מחיר נפרד עבור האיתור ועבור התיקון, ולכן ההמלצה טרם הזמנת איש מקצוע היא לנסות ולתאר באופן עצמאי. באמצעות מספר בדיקות פשוטות תוכלו לבצע את הבדיקה לבדכם, וכך גם לחסוך משאבים יקרים כמו זמן וכסף.

דרך אחת היא בדיקת לחץ ומונה המים. באם אנו חושדים כי ישנה נזילה מדוד המים החמים וראינו סימני רטיבות, נוכל לסגור את כל הברזים בבית למשך הלילה, ולבדוק למחרת בבוקר האם מונה המים הראה תזוזה. באם הראה- ככל הנראה שישנה נזילה. באם לא הראה- קיים סיכוי לבעיית איטום.

דרך נוספת היא לבדוק את גג הבית ואת דוד המים. באם הרטיבות נגרמת מנזילה מהדוד, מדובר בבעיה בו. ושלישית, בדיקת נזילה מן הניאגרה אל האסלה. נסגור את הניאגרה, ונבדוק האם שעון המים חדל מלהסתובב. באם חדל- ישנה בעיה ונצטרך לקרוא לאינסטלטור לתיקון.

כאמור, בעיות אינסטלציה ונזילה אינן נעימות, ולרוב דורשות התערבותו של איש מקצוע. אך טרם נפנה לאחד שכזה, רצוי ודרוש שנדע עזרה ראשונה לנזילה מהי.

רפואת שיניים בישראל: התקדמות ואתגרים

ניווט בנוף המורכב של מערכת רפואת השיניים בישראל חושף מודל שירותי בריאות המשלב באופן מורכב פיקוח ממשלתי עם יוזמה פרטית על מנת להציע שירותי שיניים מקיפים. המערכת, הידועה באימוץ טכנולוגי מתקדם וצוותים מקצועיים מיומנים, מספקת מגוון רחב של טיפולי שיניים המכוסים בסל הבריאות הממלכתי.

חרדה

מתמודדים עם חרדה: טיפים מעשיים להקלה על התסמינים

חרדה – רק קריאת המילה יכולה לעורר את הרפרוף המוכר של הלב או לחץ בחזה. זהו בן לוויה שרבים מאיתנו היו רוצים שנוכל לבטל אותו, ובכל זאת הוא נמשך, שזור במרקם חיי היומיום שלנו. בין אם זו האחיזה המתהדקת כשאתם גוללים במיילים שלכם, חוסר המנוחה שמטיל עליכם צל במהלך היום, או השינה שחומקת מכם בלילה, לחרדה יש דרך לגרום לנוכחותה להיות מורגשת. בתוך מערבולת הדאגות הזו, דמיינו שאתם מוצאים נווה מדבר של רוגע, ערכת כלים המותאמת להרגעת מחשבותיכם המתרוצצות. בעולם שלעתים קרובות מרגיש כאילו הוא מסתובב מהר מדי, גילוי צעדים מעשיים ומעשיים למיתון החרדה דומה למציאת מצפן בסערה. זה ללמוד לנווט דרך המערבולת בחן וחוסן.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הסכם גירושין

החשיבות של הסכם גירושין: מה שאתה צריך לדעת

כאשר עוברים גירושין, הסכם גירושין הוא מסמך משפטי מחייב המתווה את תנאי הפירוד. הסכם זה מכסה היבטים חשובים כגון משמורת ילדים, חלוקת נכסים ומזונות בני זוג. חיוני לקיים הסכם גירושין כדי להבטיח ששני הצדדים ברורים לגבי זכויותיהם וחובותיהם.

המדריך המלא לצנרת תעשייתית: הבנת סוגים ושימושים לבחירה נבונה

צנרת תעשייתית ממלאת תפקיד מכריע בתעשיות רבות, ומספקת דרך אמינה ויעילה להובלת נוזלים, גזים ואפילו מוצקים. הבנת הסוגים השונים של הצנרת התעשייתית והשימושים הספציפיים שלהם חיונית לקבלת החלטות מושכלות בכל הנוגע לבחירת מערכת הצנרת המתאימה לצרכים שלך. במדריך מקיף זה, נחקור את הסוגים השונים של צנרת תעשייתית ונעמיק ביישומים שלהם, ונעזור לך לבחור נבון עבור הדרישות הספציפיות שלך.

איפור

שליטה בטכניקות איפור: כיצד לכסות פגמים ולהסתיר אי-סדירות בעור

פגמים ואי-סדירות בעור יכולים להיות מקור משמעותי לחוסר ביטחון עבור אנשים רבים. הם יכולים לנוע מאקנה וצלקות ועד כתמים אדומים, חבורות ואפילו קמטים. עם זאת, עם טכניקות האיפור הנכונות, ניתן לכסות ולהסתיר ביעילות את הפגמים הללו, מה שעוזר לך להרגיש יותר בטוח ונוח בעורך. מאמר זה ידון בשיטות שונות להשגת עור ללא רבב, כולל שימוש בבסיס ובפריימר לאי-סדירות בגוון ובמרקם, טכניקות הסתרה ממוקדות לאקנה וצלקות, תיקוני צבע לכתמים אדומים וחבורות, שימוש נבון בקונסילר ומייק אפ לעיגולים כהים, כמו גם קונטור והארה להסוואת קמטים וקמטוטי הבעה. בנוסף, נדגיש את היתרונות של לימוד טכניקות איפור אלו לשימוש יומיומי, מה שיעצים אנשים להרגיש בטוחים יותר במראה שלהם.