מימון לרכב – איך זה עובד ולמה זה משתלם לנו?

 בעשור-שניים האחרונים, שוק הרכב עבר שינוי משמעותי בהיבטים שונים. הן במובן שישנם הרבה יותר דגמים וסוגים, הן במובן שהיום הרבה יותר חברות מתעסקות בכל מה שקשור למכירה או השכרת רכבים. זה נובע, בין היתר, מהעובדה שאזרחי ישראל בוחרים לרכוש ולהחליף רכבים לעיתים תכופות יותר מאשר בעבר, והם מעדיפים לרכוש רכבים משנתונים מתקדמים, דרך חברות המציעות זאת.

שינוי משמעות שחל בשוק קשור לאמצעי מימון לרכב. אם בעבר, היינו צריכים לחסוך את כל הסכום הנדרש או לקחת הלוואה מהבנק בשביל שנוכל לרכוש רכב חדש, הרי שהיום עומדות לרשותנו הרבה יותר אופציות ליהנות ממימון המאפשר לנו לרכוש רכב חדש או משומש. בין היתר, אנחנו יכולים לעשות את זה דרך גורמים חוץ בנקאיים, בפרט חברות אשראי המספקות לנו אמצעים כאלה.

הרעיון של מימון לרכב נוצר בשביל לאפשר לאנשים במגזר הפרטי והעסקי, לרכוש כלי רכב בתנאים משתלמים. זה כמובן מעודד אנשים לרכוש ולהחליף רכבים לעיתים תכופות יותר, אך גם מאפשר להם ליהנות מהאפשרות לנהוג ולהשתמש ברכב חדש ולא להחזיק רכב ישן הרבה זמן, דבר שיכול גם להיות לא בטיחותי וגם לגבות הוצאות תחזוקה גבוהות.

איך עובד מימון לרכב?

מימון לרכב עובד באופן הבא. אנחנו בודקים את עלות הרכב, והגורם ממנו אנחנו מבקשים את המימון יספק לנו חלק מהסכום הרלוונטי, בזמן שאנחנו נביא מתוך הון עצמי את החלק החסר. ישנם מקרים בהם נוכל לקבל את כל הסכום מהגורם המממן, אך זה בתנאי שיש לו ביטחונות מספיק חזקים ואיכותיים להציג, למקרה שלא נוכל לעמוד בתנאי ההחזר.

כמובן שעלינו לבחון היטב את הצרכים שלנו, איזה סוג רכב יכול להתאים לנו, מה אנחנו רוצים וצריכים לקנות, ואיך זה עומד אל מול היכולות הכלכליות שלנו כרגע ואל מול היכולות שלנו לעמוד בתנאי ההחזר של ההלוואה, המימון, אותו נקבל מהגורם אליו אנחנו פונים. כלומר, עלינו לבחון לא רק את היכולות הכלכליות שלנו כרגע, אלא גם את היכולות העתידיות שלנו להחזיר את ההלוואה המדוברת.

מדוע זה משתלם לנו?

בלי אופציה של מימון לרכב, יהיה לנו מאוד קשה עד בלתי אפשרי לרכוש רכב חדש. הסכומים בשוק מאמירים, ובשביל שנוכל לשלם על הרכב כפי שאנחנו אמורים, נידרש לחסוך סכומים משמעותיים לאורך תקופה. זה כמעט בלתי אפשרי לעשות את זה בתנאי השוק הנוכחיים.

אם נבחר לחסוך בעלויות ולקנות רכב ישן, המתאים ליכולות הכלכליות שלנו, אז שהאופציה העומדת לרשותנו תעלה לנו ביוקר בשלב מאוחר יותר. רכב ישן דורש הרבה מאוד תחזוקה וסביר להניח שלא נוכל ליהנות ממנו במשך שנים רבות. צריך לקחת בחשבון גם שהערך שלו נמוך אך כשנרצה למכור אותו, הוא יהיה נמוך עוד יותר, ולכן זה לא משתלם להחזיק בו.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

כל ההנאות בלגדל חיות מחמד

אין דבר יותר מהנה, מיוחד, מעשיר ומפנק מלגדל חיית מחמד ובוודאי כלב. אם אתם הורים לילדים קטנים, אזי שאין מתנה טובה יותר להביא להם מכלב

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

ללא נייר: מדריך שלב אחר שלב למילוי טפסים מקוונים

עם התקדמות הטכנולוגיה, יותר ויותר ארגונים מאמצים את העידן הדיגיטלי על ידי הצעת טפסים מקוונים למטרות שונות. בין אם מדובר במועמדות לעבודה, קבלה לבית הספר או אפילו הגשת מס, מילוי טפסים מקוונים הפך לנורמה. עם זאת, אנשים רבים עדיין נאבקים בתהליך, אינם בטוחים כיצד לנווט בנוף הדיגיטלי מבלי להדפיס את הטפסים. במדריך המקיף הזה, ניקח אתכם בתהליך שלב אחר שלב של מילוי טפסים מקוונים ללא צורך בנייר.

ייצור קונסטרוקציות מפלדה 

קונסטרוקציות פלדה משמשות אותנו לתחומים רבים בתעשיית הבניה, מהשלד ועד למעטפת השלמה של המבנה, כשאנחנו מדברים על סדרי גודל משתנים של מבנים קטנים וגדולים כאחד.