למה דווקא משתלת לקט?

משתלת לקט היא משתלה אורגנית הממוקמת ביישוב יעד ומתמחה בשתילי ירקות אורגניים ומערכות הידרופוניות.  בלקט תוכלו למצוא תוצרת בפיקוח אורגני של ICQ, שתילים טריים ומגוון עצום של זרעים המתאימים לכל עונה ואת כל מה שנדרש על מנת שכל אחד יוכל לגדל ירקות וליהנות מתוצרת נקייה, טרייה ושופעת בביתו. כדי ליצור מערכת אקולוגית מאוזנת ובריאה בגינה, מומלץ לשתול תבלינים ופרחים שמזמינים מאביקים, מועילים ומרחיקים מזיקים. במשתלת "לקט" תוכלו למצוא זרעים איכותיים הנארזים בקפידה בתוספת דשנים אורגניים וציוד משלים וייעודי לגינת הירק ולמערכת ההידרופוניקה.

 

"בתחילת דרכנו עבדנו בעיקר מול חקלאים אורגניים ומשתלות ברחבי הארץ וכיום, עשר שנים לאחר הקמתנו, פוקדים את המשתלה מגוון מרשים של לקוחות שמעוניינים לגדל ירקות בגינה שלהם.

עוד ניתן למצוא במשתלה מוצרים בלעדיים כמו דבש טבעי מרמת הגולן, חרדל פרא שנקטף על יד זוג מהגליל ועוד שלל מוצרים של "המתססה". כל המוצרים הינם מקומיים ואיכותיים. במשתלה פזורים להם שולחנות פיקניק ומרחב אקולוגי שמכיל בתוכו כוורת דבורים טבעית הגדלה בשיטה ייחודית, גינת ירק, שירותי קומפוסט תולעים, תרנגולות מזנים מיוחדים ושטח שליו ונעים שמזמין לשהות בו לבד או עם הילדים.

 

באתר של לקט ניתן למצוא טבלת שתילה, זריעה, סרטונים של עידן בהם הוא מסביר כיצד לגדל, זרעים איכותיים, ערכות שתילים וציוד לגינת הירק.

מי אנחנו?

קרדיט תמונה: אלעד מנטל

עדי ועידן זוג והורים ל – 3, מתגוררים מעל לחמש שנים במעלה צביה. כשהבן הבכור שלנו נולד, רצינו להפוך חלקה בגינה שלנו לשטח מניב ולקראת זה הכנו את האדמה, שתלנו שתילי ירקות ולהפתעתנו קיבלנו תוצרת מדהימה. החוויה הזאת הפכה לעוצמתית ועם סיפוק יומיומי ודי מהר הרגשנו צורך לחלוק את השפע הזה עם אחרים. הירקות נהיו כל כך זמינים כשכל מה שנדרש זה לצאת לגינה ולקטוף את התוצרת ישר למטבח. הגינה העסיקה אותנו יותר ויותר והתחלנו לייצר בעצמינו שתילים ולמכור בשוקי איכריים. בשלב זה בנינו חממה בבית, והתחלנו לחקור וללמוד אודות ייצור שתילי ירקות. התחלנו למכור כמויות יפות עד שהתרחבנו ולא הייתה ברירה אלא לעבור למשתלה עם שטח גדול יותר. במקביל עידן התחיל לעבוד בשתי עבודות – האחת בניית בתי עץ והשנייה ייצור ומכירת שתילי ירקות אורגניים. עידן החליט שהוא מייצר שתילים ברמה הגבוהה ביותר במטרה שגם חקלאים יוכלו לשתול את שתילי הירקות בשדה ולקבל מקסימום תוצרת מזנים מובחרים וזרעים איכותיים.

עם הזמן כל הרצונות שלנו הצליחו להתממש ל וגם לקוחות פרטיים החלו ליהנות משתילים איכותיים."

כשאנשים באים אלינו למשתלה קשה להם לעזוב, הם מופעמים מהמרחב הירוק ומרגישים כיצד הנשימה מתרחבת לה. האהבה וההשקעה שלנו בתחום החקלאות האורגנית ומה שהפך למשימת חיינו, לא חדל מלהניב פרי ומאפשר לאנשים רבים ליהנות מגידול.

 

אז בקיצור ולעניין – למה להתחיל לגדל ירקות?

  • כי זה עושה טוב בלב ובנשמה והופך אותנו לאנשים שמחים יותר.
  • כי זה מאפשר נגישות גבוהה של אוכל בריא, טרי ומזין.
  • כי אנו חושפים לילדנו את תהליך הגידול מזרע לתוצרת ותוך כדי הם לומדים על ערכים של – סבלנות, היופי בפשטות והחיבור הישיר לטבע.

 

סדנה הידרופונית חווייתית- מעשית

בואו להכיר מקרוב מערכת הידרופונית, דרכה נלמד את העקרונות לגידול הידרופוני כל השנה. נרכיב ביחד מערכת ונשתול צמחים המתאימים לעונה.

הסדנה תתקיים ביום שישי 3.6.22

במשתלת לקט במושב יעד

בין השעות 10:00-12:00

בעלות סמלית של 35 ש״ח

להרשמה לחצו כאן

 

הכתבה מוגשת מטעם משתלת לקט למעבר לאתר לחץ כאן

 

בטיחות באתר בנייה: מהם כללי הבטיחות?

אתרי בנייה יכולים להיות מקומות מסוכנים אם לא ננקטים אמצעי הזהירות המתאימים. בפוסט זה בבלוג, נדון בכמה מכללי הבטיחות החשובים ביותר שיש להקפיד עליהם על

תפקידו של קבלן שיפוץ מבנים

קבלני שיפוץ מבנים הם סוג של קבלן המתמחה בשיפוץ מבנים. בדרך כלל הם עובדים עבור יזמים, בעלי נכסים וחברות בנייה אחרות. ענף הבנייה פורח, ויותר

לחיות רחוק מהרעש

נמאס לכם לחיות בהמולה של העיר? חשוב שתדעו כי יש אפשרות לבחור חיים קצת שונים. לחיות רחוק מהרעש זה לא בהכרח אומר שאתם צריכים לוותר

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

מהן הסיבות לרטיבות על הפנלים?

הזזתם את הרהיטים, ופתאום הבחנתם ברטיבות מעל הפנלים? ביחד אתכם יש עוד לא מעט אנשים שמתמודדים בדיוק עם אותו המצב. אנשים שונים שהתעוררו יום אחד,