ייצור קונסטרוקציות מפלדה 

קונסטרוקציות פלדה משמשות אותנו לתחומים רבים בתעשיית הבניה, מהשלד ועד למעטפת השלמה של המבנה, כשאנחנו מדברים על סדרי גודל משתנים של מבנים קטנים וגדולים כאחד. הפלדה היא אחד מהחומרים החזקים בעולם הבניה והיא בעלת תכונות רבות שהופכות אותה לשימושית ונפוצה במיוחד בבניה, גם פרטית אך גם מתועשת ואפשר לראות אותה גם במבנים גבוהים במיוחד. אז כיצד מתכננים, יוצרים ובונים קונסטרוקציות פלדה? הכנו עבורך מדריך שיסייע לעשות סדר בדברים.

שלבי ייצור ובניית קונסטרוקציות פלדה

אנחנו נמצאים בעידן טכנולוגי שמאפשר לנו גמישות רבה תכנון וייצור של קונסטרוקציות פלדה. לרוב, הקונסטרוקציות יתוכננו במפעל ויועברו לאתר הבניה בחלקים, שם הם ייבנו וזאת כדי לחסוך את הצורך להעביר קונסטרוקציה שלמה. כל שלבי התכנון נעשים באופן ממוחשב, כאשר נבחרות מידות בתחילה יחד עם האדריכל שחובר לקונסטרוקטור ויחד חושבים על גודל המבנה, על האכלוס והשימוש בו, הם מכינים יחד את הסקיצות ומקבלים החלטות שונות על נראות המבנה מכמה היבטים ואז מתכננים באופן מדויק את פרופילי הפלדה הנחוצים תוך חישובים מדויקים ומחשבה על עמידות המבנה. 

כיום נעשה שימוש בשיטות חדשניות בתחום הבנייה לביסוס עוגנים לקונסטרוקציה באדמה, בקירוי וגם בחיפוי הפרופילים תוך שמירה על תקנים בתחום הבנייה ושמירה על היבטי בטיחות שונים. בתעשייה ניתן לראות שהקונסטרוקציות החזקות מפלדה מאפשרות בנייה של חללי עבודה גדולים במיוחד, כמו שאנו מכירים מהמפעלים השונים, אך לפלדה יתרונות רבים אחרים ובהם חוזק ייחודי, מניעת התפתחות קורוזיה וחלודה עם השנים וגמישות תכנונית רבה.

תכנון קונסטרוקציות פלדה הלכה למעשה

במיזמים רבים ניתן לראות כיצד בניית קונסטרוקציות פלדה מאפשרת פיתוח ובנייה של מרחבים גדולים ורחבים במיוחד, כאשר הגמישות התכנונית מהווה יתרון בולט לעומת שיטות בנייה אחרות. בישראל נראה כיצד נעשה שימוש רב בקונסטרוקציות פלדה במבני תעשייה שונים ובמפעלים, כאשר צוות המתכננים עומל בתחילה על תכנון מדויק של הפרופילים, לאחר מכן הם מיוצרים בצורה ממוחשבת במפעל ואז מועברים לשטח להרכבה. התכנון יכלול את קביעת המידות, בחינת החלל, קביעת גובה הקונסטרוקציה, חישוב השיפועים בה, חישוב השטחים הכוללים בקונסטרוקציה, שימוש בפרופילי פלדה משלימים שונים כמו פרופיל U המשמש לחיבורים, צבע הפרופילים הנגישות, התנועה והתאורה של הקונסטרוקציה וכמובן הגשת ההיתר לבניה וקבלתו בפועל.

ייצור ובניית הקונסטרוקציה – כיצד ליישם תכנון לכדי ביצוע?

זה אמנם נשמע פשוט למדי, אך תכנון וייצור קונסטרוקציה מפלדה מצריכה מיומנויות נרחבות שיש לאדריכלים ומהנדסים האמונים על ביצוע הפעולות בפועל. במרבית המקרים ניתן לבצע תכנון מדוקדק של אופי וגודל המבנה, וכך לבחור את הפרופילים המתאימים ביותר לקונסטרוקציה אותם בסופו של דבר בוחר הקונסטרוקטור. 

לרוב, יעשה שימוש בפלדת אל חלד שמונעת את התפתחות הקורוזיה והחלודה לאורך השנים ובכך מסייעת לחיזוק המבנה. לאחר התכנון עוברים לשלב הייצור – נתוני הפרופילים הנדרשים מוטמעים טכנולוגית למכונות המייצרות אותם ומשלב זה כל הייצור נעשה בתנאי מפעל מבוקרים ומוקפדים, כאשר הפלדות בדרך כלל עוברות תהליך של גילוון שהופך אותן לחזקות ועמידות במיוחד לאורך השנים. עם השימוש בטכנולוגיות המתקדמות נעשה גם שימוש בטכנולוגיות שאנו מכירים מעולם הבניה הקלה ומחשבה מעמיקה על ניצול המרחב בו יבנה המבנה.

כל ההנאות בלגדל חיות מחמד

אין דבר יותר מהנה, מיוחד, מעשיר ומפנק מלגדל חיית מחמד ובוודאי כלב. אם אתם הורים לילדים קטנים, אזי שאין מתנה טובה יותר להביא להם מכלב

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

ללא נייר: מדריך שלב אחר שלב למילוי טפסים מקוונים

עם התקדמות הטכנולוגיה, יותר ויותר ארגונים מאמצים את העידן הדיגיטלי על ידי הצעת טפסים מקוונים למטרות שונות. בין אם מדובר במועמדות לעבודה, קבלה לבית הספר או אפילו הגשת מס, מילוי טפסים מקוונים הפך לנורמה. עם זאת, אנשים רבים עדיין נאבקים בתהליך, אינם בטוחים כיצד לנווט בנוף הדיגיטלי מבלי להדפיס את הטפסים. במדריך המקיף הזה, ניקח אתכם בתהליך שלב אחר שלב של מילוי טפסים מקוונים ללא צורך בנייר.