חריגות בניה – למה חשוב שלא יהיו לנו חריגות בנייה?

 

חריגות בניה הן דבר שחשוב להימנע ממנו. ההגדרה של חריגה בבניה היא בניה של שטח כלשהוא שאין לנו היתר בניה בשבילו באופן חוקי. כאשר אנחנו בונים בית שלם או מרחיבים את הבית או הדירה שלנו בלי היתר בניה אנחנו למעשה עוברים על החוק ואנחנו מסתכנים בתשלום של קנסות כבדים ואפילו זמן מאסר והריסה של הנכס שלנו בחלק בו אין לו היתר בניה מהרשויות. ללא היתר בניה לא נוכל לגור באופן חוקי בנכס שלנו ולמעשה הוא בנוי באופן לא חוקי ומהווה עבירה על החוק.

חריגות בניה – למה זה לא חוקי?

חריגות בניה הן דבר לא חוקי בדיוק כמו שלא חוקי לנסוע ברכב בלי טסט או לחצות כביש בקו לבן. כאשר אנחנו בונים בית אנחנו חייבים לוודא שלא יהיו לנו חריגות בבנייה של הבית שלנו לא בחלק החיצוני ולא בחלק הפנימי של הבית. בעיקרון כל חלק בנוי שיש בו רצפות או גג מחייב אותנו להוציא היתר בניה. הוצאה של היתר בניה היא לא דבר מורכב מאוד או קשה. לרוב האנשים שמבקשים היתר בניה אם הבניה שלהם בבקשה לא חריגה מקבלים מהר מאוד אישור בניה ויכולים להמשיך בחיים שלהם כרגיל.

חריגות בניה – איך אפשר להכשיר אותן בדיעבד?

חריגות בניה הן דבר שניתן להכשיר אותן בדיעבד. אם יש לנו חריגת בניה בנכס שלנו אנחנו יכולים להוציא לה היתר בניה בדיעבד גם אחרי שכבר בנינו אותה. הליך זה מקובל מאוד והוא נמצא בשטח אפור מבחינת חוקית ומשפטית, כי תמיד יש סיכוי שלא יאשרו לנו את חריגת הבניה שלנו גם אחרי שכבר בנינו אותה ואז נצטרך להרוס אותה.

חריגות בניה – איך עורך דין מקרקעין יכול לסייע לנו בכך?

בכל מה שקשור לנושא של חריגות בניה עורך דין מקרקעין יכול לסייע לנו מאוד. עורך הדין יוכל לייצג אותנו מול המועצה שלנו והוא יוכל לייצג אותנו גם בבית המשפט אם נחליט לקחת את נושא חריגת הבניה לבית המשפט ולא להרוס אותו כפי שידרשו מאתנו. חשוב מאוד לבחור לעבוד עם עורך דין אמין ומקצועי שיש לו ניסיון רב בטיפול של מקרים של חריגת בניה בבתים פרטיים ודירות בבנייני דירות משותפים.

כאשר אנחנו נמצאים בחריגת בניה ללא היתר אחד הדברים הראשונים שאנחנו צריכים לעשות בשביל להכשיר את הבניה שלנו בדיעבד הוא לשכור מהנדס שייתן חוות דעת על חריגת הבניה שלנו מבחינה הנדסית ויוודא שהיא בטוחה ואיכותית. לאחר שיהיה לנו אישור בניה של מהנדס אנחנו צריכים לפנות לעירייה או למעוצה המקומית במקום בו אנחנו גרים והבית שלנו נמצא לשם הוצאת היתר בניה. חשוב להוציא היתר בניה כי זה מקנה לנו ביטחון במקום המגורים שלנו לאורך זמן.

https://merubaim.co.il/   הוצאת היתרי בניה וחריגות בניה

כל ההנאות בלגדל חיות מחמד

אין דבר יותר מהנה, מיוחד, מעשיר ומפנק מלגדל חיית מחמד ובוודאי כלב. אם אתם הורים לילדים קטנים, אזי שאין מתנה טובה יותר להביא להם מכלב

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

ללא נייר: מדריך שלב אחר שלב למילוי טפסים מקוונים

עם התקדמות הטכנולוגיה, יותר ויותר ארגונים מאמצים את העידן הדיגיטלי על ידי הצעת טפסים מקוונים למטרות שונות. בין אם מדובר במועמדות לעבודה, קבלה לבית הספר או אפילו הגשת מס, מילוי טפסים מקוונים הפך לנורמה. עם זאת, אנשים רבים עדיין נאבקים בתהליך, אינם בטוחים כיצד לנווט בנוף הדיגיטלי מבלי להדפיס את הטפסים. במדריך המקיף הזה, ניקח אתכם בתהליך שלב אחר שלב של מילוי טפסים מקוונים ללא צורך בנייר.